AktuaalneÜldinfoLastevanemateleÕpetaja soovitabKontaktRühmad

Õppekasvatustöö

1. Lastesõime liik ja eripära

Muumipere Lastesõim on väikelastele hoidu ja eakohast alushariduse omandamist võimaldav õppeasutus.

Lasteasutuse õppekava vastab Koolieelse lasteasutuse riikliku õppekava poolt kehtestatud nõuetele.

Lasteasutus on linna ametiasutuse hallatav asutus.

Lasteasutuse kõrgemalseisvaks organiks on Tallinna Haridusamet.

Lasteasutuse töötab 2 rühma.

Lastesõime eripära on   eriline tähelepanu laste tundekasvatusele. Kolmeaastaseks saamiseni läbivad lapsed kaks olulist emotsionaalset tasandit - usaldus ja iseseisvus. Kui lapsi ei aidata selles vanuses oma tundeid õigesti  väljendama (iga emotsioon õpetab midagi)  ja ka  välja rääkima, siis võivad kujuneda täiskasvanuna valed väärtushinnangud ja käitumine. Märksõnad: hoolimine – nägemine-reageerimine, selle põhjal areneb lapsel  põhiline isiksuse omadus – TAHE. See omakorda  paneb aluse inimese normaalsele enesekontrollile ja enesehinnangule. Eriline tähelepanu õpetajate ja õpetaja abide tundekasvatust toetavale käitumisele: soojus, osavõtlikkus, austus, empaatia, lapse tunnustamine.

Laste õpetamine ja kasvatamine toimub rühma õpetaja poolt õpetaja abi kaasabil.

Laste muusikaliste võimete arendamine toimub erispetsialisti poolt.

2. Õppe-kasvatustöö üldeesmärk

Õppe-kasvatustöö üldeesmärk on toetada laste kehalist, vaimset ja sotsiaalset arengut, et kujuneksid eeldused igapäevaeluga toimetulekus ja õppimiseks lasteaias ja koolis.

Selleks on vajalik:

• Luua lapsele arengut soodustav keskkond (erinevad mänguvõimalused, võimalused uurivaks tegevuseks ning õpitu praktiliseks katsetamiseks).
  •  Toetada lapse loomulikku huvi ümbritseva vastu.
  • Anda lapsele võimalusi valikute tegemiseks.
  •  Võimaldada lapsele teha kõike ise, milleks ta on suuteline ja mis ei ole talle ohtlik ning innustada proovima üha keerukamaid toiminguid.
  • Soodustada lapse kasvatamist tunnustatud käitumisnormidele vastavalt käituvaks ja vastutusvõimeliseks inimeseks.
  • Tagada võimalused laste liikumisvajaduse rahuldamiseks.
  • Anda lastele huvipakkuvalt uusi teadmisi, arvestades laste individuaalseid, ealisi ja soolisi iseärasusi ning võimeid.

3. Õppe-kasvatustöö sisu

3.1 Sotsiaalne arendamine

• Üldised sotsiaalsed oskused
  • Eneseteenindamine
  • Mäng

3.2 Vaimne arendamine

• Kuulamine- kõnelemine
  • Matemaatika ja konstrueerimine
  • Muusika
  • Lastekirjanduse tutvustamine
  • Kujutav tegevus

3.3 Liikumise arendamine

4. Koostöö lastevanematega

5.  Lapse arengu hindamise põhimõtted

6. Erivajadusega laps lastesõimes

Selleks on vajalik:

•  Toetada lapse loomulikku huvi ümbritseva vastu.
  • Anda lapsele võimalusi valikute tegemiseks.
  • Tagada võimalused laste liikumisvajaduse rahuldamiseks.
Tagasi Sisukaart Print